לייעוץ התקשרו
03‑6121244
או
השאירו פרטים
אבנר שטמר, משרד עורכי דין - קרליבך 29 תל אביב

 

קיבלתם הודעת פינוי


מאת: עו"ד אבנר שטמר
מאמר רביעי בסדרה בנושא מימוש משכנתאות ופינוי מדירות מגורים


אם לא שילמתם את המשכנתא, קיבלתם מכתב התראה. אם לא טיפלתם כראוי במכתב התראה, פתחו כנגדכם תיק הוצאה לפועל וקיבלתם אזהרה.

אם לא שילמתם את הסכום הנקוב באזהרה תוך 20 יום או אם לא הגעתם להסדר, עורך הדין של הבנק מונה כונס נכסים לדירתכם.

אם לא שילמתם את חוב הפיגורים והתוספות (או מחציתם) בתוך 90 יום מיום שנמסרה לכם הודעה על מינוי כונס הנכסים, ניתן נגדכם צו פינוי מדירתכם ונמסרה לכם הודעת פינוי.

הודעת הפינוי היא הודעה מטעם לשכת ההוצאה לפועל המודיעה לכם כי עד התאריך הנקוב בה עליכם לפנות את הדירה וכי אם לא תפנו, החל מאותו יום בשעה מסוימת (בדרך כלל 08:00), יבוצע הפינוי בהתאם לסעיף 64 לחוק הוצאה לפועל.

מה לעשות?

על הודעת הפינוי להימסר לכם לפחות 21 יום לפני המועד שנקבע לפינוי.

רשמו לעצמכם את היום והשעה בה נמסרה לכם הודעת הפינוי.

בפניכם שתי אפשרויות:

א. לנסות לפנות בעצמכם אל הבנק.

אפשרות א' אינה כרוכה בתשלום. בחלק מהבנקים לא יסכימו לנהל אתכם מו"מ ויפנו אתכם אל כונס הנכסים.

אם הבנק הסכים לנהל אתכם מו"מ, והגיע אתכם להסדר, עליכם לוודא כי הבנק עוצר את עורך הדין החיצוני מלפעול נגדכם. בקשו אישור בכתב כי הפינוי שלכם מדירתכם בוטל/ נדחה.

שימו לב: פניה אל הבנק, או המתנה לפגישה עם הבנק, או המתנה לתשובת הבנק לאחר פניה או פגישה, איננה מבטלת ואיננה דוחה את מועד הפינוי.

ב. לפנות בעצמכם אל כונס הנכסים. אפשרות ב' אינה כרוכה בתשלום נוסף מעבר להוצאות המשפטיות ושכר טרחה שכבר מגיע לכונס הנכסים בגין פתיחת בתיק ובגין מינויו. עליכם להיות בטוחים כי אתם מסוגלים לשמור על זכויותיכם ולעגן בכתב כל סיכום עם כונס הנכסים.

קחו אישור בכתב מכונס הנכסים כי הפינוי בוטל/ נדחה.

שימו לב: פניה אל כונס הנכסים, או המתנה לפגישה עם כונס הנכסים או המתנה לתשובת כונס הנכסים לאחר פניה או פגישה, אינה מבטלת ואינה דוחה את מועד הפינוי.

ג. לפנות אל כונס הנכסים באמצעות עורך דין מטעמכם, או לפנות אל הבנק בהדרכת עורך דין מטעמכם. אפשרות ג' כרוכה בתשלום בעלות נמוכה לעורך הדין אליו תבחרו לפנות. אם עורך הדין שתבחרו בקי בנוהלי הבנקים והמשכנתאות, סביר ביותר כי עניינכם יוסדר ללא צורך בטיפול נוסף.

שימו לב: פעלו במהירות וללא דחייה. עליכם לקבל אישור בכתב כי הפינוי נדחה. אם לא תעשו כן, כונס הנכסים יפנה אתכם מדירתכם באמצעות קבלן הוצאה לפועל מלווה בסבלים ומשאית, ובסיוע המשטרה.הערה: האמור לעיל הינו מידע כללי בלבד, אינו מהווה ייעוץ משפטי ואין להסתמך עליו ללא קבלת ייעוץ משפטי המתאים למקרה ספציפי עפ"י נסיבותיו.
לייעוץ התקשרו
03‑6121244
או השאירו פרטים


אבנר שטמר, משרד עורכי דין - קרליבך 29 תל אביב